
Goede Vrijdag 2023
KRUISWEG
7 april Goede Vrijdag RK kerk Wilhelminaoord
Zoals u weet gaat de Passion over de lijdensweg, de Kruisweg van Jezus. In het Latijn Via Crucis of Via Dolorosa genoemd.
In de eerste eeuwen van onze jaartelling gingen veel pelgrims op weg naar Jeruzalem, om de weg te gaan die Jezus op zijn laatste levensdag heeft afgelegd.
Het maken van een bedevaart naar Jeruzalem was echter niet voor iedereen weggelegd. Daarom groeide daardoor het gebruik om de lijdensweg van Jezus in de eigen omgeving, af te beelden.
Zoals in kerken, kloosters maar ook langs wegen, bijvoorbeeld in Limburg. Binnen de RK kerk bestaat al eeuwen lang de traditie van de Kruisweg te lopen, te volgen op Goede Vrijdag.
Tijdens de Kruisweg in de RK kerk van Wilhelminaoord gaan we langs de 14 kruisweg staties getekend door Jan Toorop.
We horen de verhalen, we zijn stil, mediteren, bidden samen en zingen samen. Aan het einde van de Kruisweg kunt u eventueel bloemen leggen bij het kruis.
U bent allen welkom om 15.00u op vrijdag 7 april in de RK Kerk te Wilhelminaoord.
terug
Actueel
Komende kerkdienstenDorpskerk Vledder
4-6-2023
10.00
Ds. D. Wijmenga
1e collecte: India
2e collecte: kerk
Uitgang: orgelfonds
Dienst online bekijken
Streekkerk Nijensleek
11-6-2023
10.00
Jan Schonewille
40 jarig jubileum als organist van Ronald Knol
Koffie na kerk
Streekkerk Nijensleek
18-6-2023
10.00
Ds. M. Gaastra
Dorpskerk Vledder
18-6-2023
10.00
Ds. Daan Bargerbos
Dienst online bekijken
Dorpskerk Vledder
25-6-2023
10.00
Mevr. J.Molenaar
Dienst online bekijken
Streekkerk Nijensleek
2-7-2023
10.00
Ds. G. van den Dool
Avondmaal