De maand december is een maand om elkaar verhalen te vertellen

ADVENT EN KERST

ADVENT EN KERST

De maand december is een maand om elkaar verhalen te vertellen. De herfst loopt af, de winter komt er aan. De natuur trekt zich terug in zichzelf en de mensen trekken naar binnen. Advent is een tijd van stilte en inkeer, én van samen verwachtingsvol op weg gaan. Zo bereiden wij ons voor op de komst van Christus. Want daar verlangen wij naar. Dat het zover zal komen dat het kwade er niet meer zal zijn en het goede eindelijk gekozen gaat worden.
Hoe het kwade met het goede is verweven hoorden we in de verhalen van vier stammoeders van Jezus, die in het Mattheus-evangelie worden genoemd. Batseba, Ruth, Rachab en Tamara. Vier vrouwen die soms tegen wil en dank, soms in moeilijke omstandigheden het leven doorgaven. Zij zijn als alle mensen die het leven met alles wat daarin gebeurd liefhebben. En die zo uiteindelijk het onrecht overwinnen door de kracht van de vrede die God aan deze wereld gaf: de geboorte van Jezus Christus “midden in wat mensen zijn”.
Met kerstmis vieren we dat het donker is doorbroken. Het is het feest van de hoop dat de liefde wint; met de kracht van het geloof verwoord in dit lied van Andries Govaart:

Geloofslied in de kerstnacht

Ik geloof in God, in een Woord ongebroken,
de schepping ontspruit vol jubel en kracht,
Behoed haar voor eeuwig bij dag en nacht.
Ik geloof in een kind met kwetsbare dromen:
de arme krijgt recht, de machtige beeft.
Geboren is Jezus, de redder leeft.
Om nieuwe geboorte zijn wij hier verzameld,
geef vuur aan de liefde, verlicht de nacht,
beadem ons lichaam, geef levenskracht.


Dat we goede dagen met elkaar mogen beleven in het Licht waarnaar we verlangen. En dat komen gaat.

Ds. Marianne Gaastra
terug

Actueel

Komende kerkdiensten
 
Streekkerk Nijensleek
5-2-2023
10.00
Ds. M. Gaastra
Dienst online bekijken

Dorpskerk Vledder
29-1-2023
10.00
Ds. J. Hommes
Dienst online bekijken

Dorpskerk Vledder
22-1-2023
10.00
Ds. M. Gaastra en L. Hoeijmakers
Dienst online bekijken

Leerhuis in de Gerf te Vledder

Woensdag 18 januari om 19.30
Voor meer info klik hier